Ndryshon numri i deputetëve tek disa parti, ja rezultatet e fundit nga KSHZ!

Picture of INA
INA

09/05/2024

MRO DPMNE ka rënë për një deputet, nga 59 në 58. ZNAM e Maksim Dimitrievskit është barazuar me mandate me Levicën e Apasievit dhe dy partitë kanë nga 6 deputetë, deri sa mbrëmë Levica kishte një deputet më tepër. LSDM ka rënë sërish në 18 mandate.

Kanë mbtur pa u numëruar edhe 14 kuti dhe duke pasur parasysh se disa mandate janë në pikëpyetje për 100 e më pak vota, nuk përjashtohet mundësia të ketë edhe ndonjë ndryshim. Tek partitë shqiptare raporti mbetet i njëjtë. Rezultatet e fundit nga KSHZ: https://rezultati.sec.mk/mk/parl/r

TË FUNDIT
25 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
1 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
1 orë
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
1 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

1 ditë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë
4 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
23 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali (FOTO)
19 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
1 ditë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
4 orë
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
22 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
19 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

INFO

NA NDIQ