PDSH me dy deputetë, nuk e nxorri vetëm Menduh Thaçin

Picture of ina-online
ina-online

09/05/2024

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) si pjesë e koalicionit Fronti Evropian ka siguruar dy deputetë.

Sipas rezultateve preliminare, përpos Menduh Thaçit, mandatin e deputetit e ka siguruar edhe Fatmire Isaku e radhitur në pozitën e nëntë në listën e Frontit në njësinë e gjashtë zgjedhore.(INA)

TË FUNDIT
37 minuta
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
2 orë
Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore
3 orë
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

ME TE LEXUARA

11 orë
QMK: Rekomandojmë që mos të pihet ujë në rajonin e Kumanovës
2 ditë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
1 ditë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
9 orë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë
1 ditë
30 ditë paraburgim për gjykatësin Georgiev, kërkohen masa kujdesi për Memetin
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
11 orë
Mexhiti do të jetë zvkryeministër i parë dhe do ketë edhe Ministrinë e Ekologjisë
2 ditë
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat

LEXO MË SHUMË

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

INFO

NA NDIQ