13 deputetët e “VLEN”- sa janë nga ASH, Alternativa, BESA dhe LD (LISTA)

Picture of ina-online
ina-online

10/05/2024

Koalicioni opozitar “VLEN” i përbërë nga Aleanca për Shqiptarët, Alternativa, Lëvizja BESA dhe Lëvizja Demokratike në zgjedhjet e së dielës fitoi 13 deputetë.

Sa i përket mandateve që i takojnë këtyre partive, ASH e Arben Taravarit ka 5 deputetë, Lëvizja Demokratike 3 deputetë, Lëvizja BESA 2 deputetë, Alternativa 2 deputetë dhe Bekim Qoku nga Vetëvendosje, përcjell INA.

ASH
Rijad Shaqiri
Salim Sulejmani
Halil Snopçe
Mimoza Musa
Sadik Sulejmani

Alternativa
Afrim Gashi
Bekim Sali

Lëvizja BESA
Bilall Kasami
Fatmir Limani

Lëvizja Demokratike
Izet Mexhiti
Merita Koxhaxhiku
Saranda Imeri-Stafai

VV
Bekim Qoku

TË FUNDIT
5 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
7 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
8 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona
8 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
9 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

ME TE LEXUARA

9 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
18 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
15 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
8 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
17 orë
Kasami: Fronti Evropian të luaj rol konstruktiv në opozitë

LEXO MË SHUMË

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

qeveria

Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë

fronti evropian vlen

VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë

INFO

NA NDIQ