“Nuk jemi shumë larg Real Madridit apo Man Cityt” – Pioli lavdëron skuadrën e tij para ndeshjes me Romën

Picture of INA
INA

11/04/2024

Milani do të luajë në çerekfinale të Ligës së Evropës ndaj Romës, në “San Siro”, pra një derbi italian në garat evropiane.

Në konferencën për shtypin përpara ndeshjes, Stefano Pioli u shpreh se skuadra e tij nuk është shumë larg nivelit të Real Madridit apo Man Cityt.

“Ne gjithmonë rrezikojmë për të sulmuar kur luajmë, por është e qartë që nuk do e kemi gjithmonë topin në zotërim. Nëse zgjedh të jesh një skuadër sulmuese, atëherë do të lejosh ndonjë hapësirë pas”.

“Unë mendoj dhe besoj se do të jetë një ndeshje spektakolare ndaj Romës. Në aspektin e mentalitetit dhe cilësive të lojtarëve. Ne mbërritëm deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve edicionin e kaluar”.

“Do të thotë që ishim aty, pra nuk mendoj se jemi shumë larg Real Madridi apo Man Cityt. Liga e Evropës është nën nivelin e Ligës së Kampionëve, por edhe këtu ka skuadra të mëdha”.

“Askush nuk do të befasohej nëse ne, Liverpooli dhe Bayer Leverkuseni do të ishim duke garuar në Champions…”.

“Milani im është në gjendje të luajë futboll modern, me ritëm, intensitet dhe veprime individuale të nivelit të lartë”, ka thënë Pioli. /Telegrafi/

TË FUNDIT
38 minuta
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
60 minuta
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
1 orë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
1 orë
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
1 orë
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit
38 minuta
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
1 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
1 ditë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
23 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
14 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
8 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

LEXO MË SHUMË

ps mbappe

Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

INFO

NA NDIQ