Shkëndija fiton derbin me Shkupin, Struga mposht Gostivarin

Picture of ina-online
ina-online

04/05/2024

Shkëndija ka fituar derbin ndaj Shkupit në Çair, në takimin e luajtur sot në kuadër të xhirosë së 31-të në elitën e futbollit vendor. Serinë e golave e hapi Cake në minutën e 19-të, duke shënuar një gol të bukur më kokë, ndërsa në minutën e 59-të Ademi vulosi fitoren e kuqezinjve për rezultatin final 2:0.

Më këtë fitore Shkëndija bën një hap para drejt titullit kampion, për dallim nga Shkupi që mbetet 3 pikë pas në renditjen e përgjithshme.

Një gol i Radeskit në minutën e 22-të i dha fitoren 1:0 Strugës ndaj Gostivarit, me këta të fundit të cilët nuk arritën t’u bëjnë ballë kampionëve në fuqi.

Në ndeshjet tjera Voska Sport mundi 2:1 Sileksin, Rabotniçki triumfoi ndaj Tikveshit me shifrat 3:1, ndërsa me barazim 1:1 përfundoi takimi në mes Brerës dhe Bregallnicës. /SHENJA/

TË FUNDIT
4 minuta
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën
5 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
14 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
16 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
16 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

ME TE LEXUARA

2 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
16 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
14 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
5 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
2 ditë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
4 minuta
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

LEXO MË SHUMË

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

INFO

NA NDIQ