Xhaferi: Grubi nuk është as Qeveri, as parti, por është individ që veprimet i bën kokë në vete, është liri e te shprehurit

Picture of INA
INA

10/05/2024

Kryeministri teknik, Talat Xhaferi u pyet nëse Fronti Europian ka bojkotuar zgjedhjet presidenciale, marrë parasysh faktin se Artan Grubi nuk votoi për president në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, përcjell TV21. Xhaferi tha se ai është vendim individual dhe se nuk përfaqëson as partinë, as koalicionin, por as Qeverinë.

“Mirë, Grubi nuk është as Qeveri, as nuk është parti. Unë kisha deklaratë si kryeministër në vendvotimin gjatë votimit, e keni parë edhe vetë, kam votuar dhe i kam marrë të dy fletët . Kështu që qëndrimi individual nuk është qëndrim i përgjithshëm nga i cili mund të konstatohet përfundim. Ministër është, le të jetë ministër, individ është në krahasim me qeverinë, nuk është Qeveri, nuk është qëndrim i Qeverisë, qëndrim individual, nuk është qëndrim i partisë, nuk është qëndrim i Frontit, as i Qeverisë, individual mund të thotë gjithsecili çfarë të do, është liri edhe e të menduarit edhe e të shprehurit”, tha Xhaferi.
https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/1392016301516310/?ref=embed_video&t=0

TË FUNDIT
2 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
2 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
4 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
4 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
9 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

ME TE LEXUARA

2 ditë
Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi
1 ditë
Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)
12 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
2 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
1 ditë
LSDM gati për lider të ri, ja emrat e përfolur?
9 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ