23.6 C
Macedonia
E martë, Gusht 22, 2017

Musa Xhaferri: Oponentët tanë ‘dridhen’ prej BDI-së

Zëvendës kryetari i Qeverisë së RM-së, Musa Xhaferri u shpreh sot se Kërcova është bastion i BDI-së dhe kështu do të jetë edhe në...

LAJM I FUNDIT: VMRO-DPMNE pranon prolongim të zgjedhjeve më 29 maj

VMRO-DPMNE propozon prolongimtë zgjehdjeve nga 24 prilli në 29 maj, shkruan portali “Plusinfo”. Partia e Gruevskit pajtohet me prolongim prej një muaji, por nuk...

BDI: Zgjedhjet më 24 Prill, ne jemi gati

Shefi i Shtabit Qendror të BDI-së, Bekim Neziri para anëtarëve të shtabit komunal në Pllasnicë tha se Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) është e...

Komandant Çakalla: Sllupçanin e paskan lënë muze nga lufta e vitit 2001

Avdil Jakupi, i njohur si Komandant Çakalla fletë për përjetimin e tij gjatë vizitës në fshatin Sllupçan, i cili është lënë pas dore nga...

Thaçi gati të braktisë bisedimet për krizën politike

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi në një konferencë për shtyp u kërcënua me braktisjen e bisedimeve për zbatimin e Marrëveshjes së Përzhinës. Ai tha se,...

MPJ gjermane: Do të ndryshohet data për mbajtjen e zgjedhjeve

Nëse nuk krijohen kushtet për organizimin e zgjedhjeve me standarde evropiane, KE-ja do të rekomandoj të ndryshohet data për mbajtjen e tyre, e përcaktar...

Lëvizja BESA : Nuk do të lejojmë keqpërdorimin e vullnetit politik

Në vazhdën e bashkëpunimit dhe koordinimit të hapave opozitarë lidhur me zhvillimet aktuale politike, sot (e hënë – 2 shkurt 2016), kryetarit i Lëvizjes...

Kryqi i Kuq i Maqedonisë siguron mbështetje për refugjatët

Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë, në partneritet me Komisarin e Lartë për Refugjatë pranë Kombeve të Bashkuara (UNHCR) dhe Federatën Ndërkombëtare të...

Kriza me refugjatët, Besimi vizitë në Turqi

Zv/kryeministri i Maqedonisë për çështje evropiane, Fatmir Besimi, sot qëndroi për vizitë pune një ditore në Republikën e Turqisë, gjatë së cilës realizoi një takim...

Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi deputetët “ngelça”

Liderët e dy partive shqiptare Ali Ahmeti i BDI-së dhe Menduh Thaçi i PDSH-së sërish kanë dalur si deputetët me më shumë mungesa në...