Macron: Serbia s’ka shanse për anëtarësim në BE pa njohur Kosovën

Presidenti francez, Emmanuel Macron, kërkon që çështja e Kosovës të zgjidhet para anëtarësimit të Serbisë në BE. Macron të martën i tha presidentit serb,...

Weber: Vizita e Vuçiqit në Moskë, më shumë propagandë se përmbajtje

Kjo vizitë e Vuçiqt në Moskë,sikur dhe ajo më herët në veri të Kosovës, më shumë është propagandë sesa përmbajtje, tha për rel Bodo...

Veteranët e arsimit i nderoi kryetari i komunës së Bujanocit

Për nder të festës së “7 Marsi -Ditës së Mësuesit” kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi priti veteranët e arsimit në shenjë respekti...

Shqiptarët blejn të gjitha lokalet në sheshin e qytetit

Shumica apsolute e Lokacioneve atraktive në Qytetin e Bujanocit tani më kanë kaluar në pronësi të shqipëtarëve vendorë, njofton RTV Spektri. Nga sot të gjitha...

Vuçiq: Nuk e shkatërruan Serbinë pushkët e Thaçit

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, duke iu përgjigjur deklaratave të presidentit Thaçi, të bëra sot në përvjetorin  Betejës së Koshares, tha se “Serbia po bën...

Në Serbi zhduket gazetari që hulumtonte vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Deputeti nga Vojvodina, Nenad Çanak, sot në Twitter ka shkruar se mbrëmë në Bella Cerkë, është zhdukur gazetari Stefan Cvetkoviq. Çanak, siç njofton b92,...

Greqi, Varufaqis prezanton partinë e re

Ish-ministri grek i Financave, Janis Varufaqis njoftoi dje themelimin e një partie të re që do ta prezantojë më 26 mars. Partia e re...

Me eksploziv nga Serbia u rrëzuar aeroplani në Skoci

Këtyre ditëve doli nga shtypi libri “Lockerbie: The Truth”, i autorit Douglas Boyd, në të cilin, pas 30 vjetësh, analizohet rasti i rrëzimit të...

Hoxha: Ja kush ka marr para prej Gylenistave

Xhezair Shaqiri Po qane Berat Buzhala live per Gylenistat. Pale sa gazetare e politikan qenkan duke qare fshehurazi jashte ekraneve te televizioneve.Doktori po fle e po...

Në Maqedoni, Kosovë dhe Shqipëri festohet fitorja e presidentit turk

Pas rezultateve të para të shpallura jozyrtare të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare të mbajtura në Turqi, qytetarë të qyteteve nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!