Digjet një shtëpi në Bujanoc(VIDEO)

Një shtëpi mbrapa xhamisë së qytetit në Bujanoc është djegur. Sipas informacioneve nuk ka të lënduar, banorët kan arritur të largohen nga shtëpia me kohë. Ekipet...

Përcillni nëpërmjet kamerave gjendjen momentale në vendkalimet kufitare

AMSS dhe MUP i Republikës së Serbisë kanë vendosur video kamerat e para që tregojnë gjendjen momentale në vendkalimet kufitare Batrovci në kufi me...

Snajperisti serb që mori pjesë në luftën në Kosovë arrestohet në Beograd

Policia serbe ka ndërmarrë një aksion sot në Beograd të quajtur “Rrufeja”. Në aksion është kapur i dyshuari me emër, Danilo Tesiç. 38-vjeçari akuzohej se...

Mbyllet ambasada amerikane në Turqi, shkak një kërcënim

Ambasada Amerikane në Ankara, përmes një deklaratë ka bërë të ditur se do të mbyllë dyert për publik gjatë ditës së hënë. Vendimi është marrë...

Jovanoviç: Nëse vazhdohet kështu, edhe Bujanoci do të bëhet Preshevë

Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë, Milosh Jovanoviç, ka deklaruar në Bujanoc se asnjë shkëmbim territori nuk konsiderohet si një zgjidhje për çështjen e...

DIE WELT: Grekët e sotëm nuk janë grekët e vërtetë, rrënjët e tyre janë...

Gazeta Gjermane "Die Welt" paralajmëron se Greqia e ka shkatërruar edhe më parë rendin evropian, dhe ka ringjallur teoritë racore të nazistëve. Lidhur me...

Kur krimineli serb Arkan bënte “Mashallah” për muslimanët e masakruar (Video)

Miëra njerëz të vrarë është bilanci i konfliktit në Bosnje që zgjati nga viti 1992 deri në vitin 1995. Kjo luftë dëshmoi mizoritë më...

Patriku serb: Zgjidhja për kishën ortodokse të Maqedonisë është vetëm përmes kishës ortodokse serbe

Kërkesa e kishës maqedonase që ajo bullgare të jetë kishë amë, nuk ka asnjë bazë kanonike dhe historike dhe është dëshmi për mospjekuri”, deklaroi...

A keni dëgjuar për fshatin shqiptar “Maqedonce” ? (FOTO)

Në 140 vjetorin e dëbimit të shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit, kujtojmë rezistencën, sakrificën dhe vuajtjet e popullatës shqiptare të 720 fshatrave të boshatisura. Ndër...

Greqia e bindur se do të ketë zgjidhje për emrin

Ndonëse pas negociatave të fundit për emrin Shkupi është kryesisht i heshtur, në Athinë vazhdojnë përplasjet mes pushtetit e opozitës. Zëdhënësi i Qeverisë greke,...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!