Aksident në Itali, dy punëtorëve shqiptarë u bien sipër pllakat e aluminit

Dy punëtorë shqiptarë të moshës 55 dhe 60 vjeç janë aksidentuar rëndë dje pasdite në vendin e tyre të punës në Milano. Mësohet se punëtorët...

Shqiptari që vrau gruan dhe të afërmen, dalin detaje nga krimi në Zvicër

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga mediat zvicerane masakrës me autor një shqiptar nga Kosova. Me dy gra të vrara ka përfunduar një...

Austria do t’ia ndërpret ndihmat sociale 167 mijë familjeve, mes tyre edhe shqiptarë

Partia e djathtë Popullore Konservatore (VP) dhe ajo e ekstremit të djathtë Partia e Lirisë (FP) në pushtet në Austri, kanë planifikuar të ndërpresin...

LAJM I FUNDIT:Shqiptari vret dy femra në Zvicër

Policia zvicerane e Kantonit Aargau, mëngjesin e së hënës, në Hausen të Zvicrës ka gjetur dy femra të vrara. Një informatë të tillë e...

Policët zviceranë ndihmojnë në lindjen e foshnjes në familjen maqedonase

Lorena e vogël ka ardhur në jetë në një shtëpi në Wohlen të Zvicrës, aq shpejtë sa që babai i saj as nuk ka...

Aksident i rëndë në tunelin austriak, nga 11 të lënduar 6 nga Zvicra

11 persona janë lënduar, prej të cilëve katër në gjendje të rëndë në aksidentin që ndodhi dje pasdite në tunelin austriak Arlbergtunnel. Një zëdhënës i policisë...

Tragjedi në Itali, vdes i riu nga Kamjani i Tetovës (FOTO)

Një shëtitje me makinë shndërrohet në tragjedi. Makina Polo Volkswagen godet murin, vdes një i ri. Shoku që ka vozitur:”Ndjehem fajtor” Jeton Shabani (25), i...

Aksidentohet në SHBA familja nga Maqedonia, vdes një grua

Një familje pesëanëtarëshe nga Strumica ka pësuar aksident të rëndë komunikacioni në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga shkaqe ende të panjohura,...

Vajza shqiptare nga Suedia kërkon prindërit e saj biologjikë pas 36 viteve

Tanja, është një vajzë shqiptare nga Peja e cila jeton dhe vepron në Suedi. Historia e saj plot emocion, tregon për një vajzë të...

Norvegjia kërkon punëtorë deri me 4500 euro në muaj, ja profesionet

Norvegjia kërkon punëtorë me 4500 euro në muaj, ja profesionet….Norvegjia është në kërkim të inxhinierëve, mësuesve (sidomos ata të shkencave natyrore), mjekëve dhe infermierëve,...