Pedagogun kjo shoqëri e ka skllavëruar, varfëruar, mjeruar! Është një krim për kombin

Nga Artan Fuga Studentë të varfër, pedagogë edhe më të varfër Koncepti i varfërisë është shumë i gjerë dhe i ndërlikuar. Unë nuk do të...

Këshilli Kombëtar i PD/ Zgjidhen anëtarët e rinj, këto janë emrat më të votuar

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka zgjedhur 15 anëtarët e rinj të kryesisë së PD-së. Mes emrave të kryesisë së janë Tomorr Alizoti, përfaqësues...

Në fshatin shqiptar ku nuk dëgjohet asnjë e qarë fëmije (VIDEO)

Shqipëria po braktiset. Fshati Bujqës në Elbasan, është fare pak kilometra larg qytetit dhe arrihet për 15 minuta me makinë. Dikur kjo fushë pjellore dhe...

VOA: Opozita në Shqipëri bëhet gati për zgjedhje të parakohshme

Në Shqipëri forca e kryesore e opozitës, Partia Demokratike, deklaroi sot se sipas saj zgjidhja politike e vendit duhet të vijë përmes një qeverie...

Intervistë me ish-ministrin Ditmir Bushati: Njohja nga Serbia nuk është gjithçka

Në këte interviste, të parën që nga largimi i tij, Ministri Ditmir Bushati në mënyrë elegante ka bërë vërejtjet e tij në mënyrën se...

Besa Shahini: Si u bëra ministre, marrëdhënia me Nikollën dhe protesta e studentëve

Ministrja e re e Arsimit Besa Shahini në një intervistë për emisionin “Kjo javë” në ‘News24’ ka treguar detaje se si ishte njohur me...

Ende kontrolle të dyfishta në kufirin Kosovë-Shqipëri

Morina ofron të njëjtën pamje si në verë ashtu edhe në dimër. Fluksi nuk ndërpritet asnjëherë. Qytetarët janë mësuar me vonesa dhe radhë të...

Bushati: Kjo është dosja më e vështirë që ka Tirana në rajon

Ndryshimi politik në krye të Ministrisë së Jashtme, për ish-ministrin Ditmir Bushati është vështirë që të sjellë edhe ndryshime të prioriteteve të Shqipërisë. Në...

PD zgjedh sot kryesinë. Basha lexon emrat e të “preferuarve” të tij

Demokratët sot zgjedhin kupolën e re drejtuese të partisë, duke nisur nga kryesia, nënkryetarët dhe sekretariatet. Një ditë para mbledhjes së Këshillit Kombëtar, Lulzim Basha...

Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta. Dekretimi konsiderohet si rast i veҫantë, sipas njoftimit të presidencës, e...