wp booster error:
td_api_base::mark_used_on_page : a component with the ID: td_category_template_2 is not set.

wp booster error:
Missing parameter: 'file'

wp booster error:
The category template td_category_template_2 doesn't exist. Did you disable a tagDiv plugin?

Shqipëri

Shqipëri

Inaugurimi i Trump, Basha: Me ftesë, jo me biletë

Në një intervistë dhënë për Zërin e Amerikës, Lulzim Basha tha se ndodhej në Uashington me ftesë të kongresmenëve republikanë për të marrë pjesë...

Shqipëri: Si rekrutohen vajzat për shërbime seksuale? (VIDEO)

Teksa tenton të gjesh një punë si kameriere, balerinë, apo masazhatore, shumë lehtë mund të përfundosh si punonjëse seksi. Këto janë vetëm disa mënyra...

Antiterrori prangos mësuesen në Shkodër, bënte propagandë për ISIS gjatë orëve të mësimit

Drejtoria e Antiterrorist në Policisë e Shtetit ka arrestuar ish-mësuesen e Medresesë së Shkodrës, “Haxhi Sheh Shamia” nën akuzën për nxitjes të urrejtjes. Sipas...

Të dënuar në Zvicër dhe Itali, tre deputetëve iu rrezikohet madati

Të paktën tre deputetë të Kuvendit të Shqipërisë janë aktualisht në hetim në lidhje me dekriminalizimin. Lajmi është mësuar nga burime jozyrtare, të cilat kanë...

Arrestohet pedofili shqiptar i dënuar me 10 vite burg

Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar të mërkurën në Korint të Greqisë. Ai është shpallur fajtor nga një gjykatë në Athinë për joshje dhe rrëmbimin e...

Vazhdojnë kacafytjet midis dy analistëve shqiptarë

Debati për ndërhyrjen e miliarderit amerikan George Soros në politikën shqiptare, ka kaluar në ofendime mes gazetarit Andi Bushati dhe botuesit Henri Çili. Gjatë diskutimit...

Polici shqiptar arratiset në Zvicër: Zbulova trafikantët e drogës në makinën e ministrit të...

Një polic i Republikës së Shqipërisë, i cili ka lufuar trafikun e drogës, ka ikur në Zvicër. Ai thotë se shteti shqiptar e terrorizon...

SHBA “armatos” Shqipërinë, 250 blinda dhuratë për ushtrinë

250 autoblinda ushtarakë do t’i shtohen ushtrisë shqiptare brenda gushtit 2017. Burime nga Ministria e Mbrojtjes bënë me dije se këto mjete janë dhuratë e...

Blendi Fevziu shuan kureshtjen: Rroga ime 27 mijë euro? Ja e vërteta

Pas publikimit në media se rroga e drejtuesit të emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu shkon deri në 27 mijë euro në muaj, reagon Fevziu. Në një...

Një Amerikë më e fortë, kërkon një Shqipëri të fortë

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta pritet në takim nga Kryetari i Komisionit të Ligjeve dhe Procedurave në Kongresin Amerikan, Pete Sessions Gjatë takimit...