Shifra rekorde, 490 mijë vetë janë gjobitur brenda një jave në Shqipëri

Policia rrugore ka intensifikuar masat e kontrolleve me qëllim rritjen e sigurisë në rrugë gjatë sezonit turistik. Drejtori i qarkullimit rrugor në policinë e...

LAJMI I FUNDIT: Shqipëria i “shpall luftë” Rusisë, dëbon dy diplomatë rusë

Menjëherë pas publikimit të lajmit se Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Shqipërisë të dëbojë diplomatët rusë, për shkak të çështjes së helmimit të...

Reuters: Varreza shqiptare e MiG-ëve shndërrohet në bazën ajrore të NATO

Shqipëria i uli përfundimisht 224 MiG-ët e saj sovjetike dhe kinezë në vitin 2005 dhe që prej vitit 2009 fqinjët e NATO-s, Greqia dhe...

Pas mesazheve erotike, çudit burri i Rudina Xhungës: Bashkëshorti i Gridës, çun i zoti,...

Mesazhet erotike shkëmbyer mes deputetit të PD Ervin Salianji dhe nje personi me inicialet G.D, qe mendohet se i perkasin Grida Dumes, jane kthyer...

Rama mysafir tek hoxhë Elvis Naçi, jam këtu për të ndihmuar shqiptarët

Kryeministri i vendit ndryshe nga herët e tjera, ka vendosur të shfaqet diku ku shumëpak e prisnin. Bëhet fjalë për emisionin që transmetohet në ‘News24’,...

Arrestohet 39-vjeçari shqiptar që “tmerroi” Italinë, dogji 9 makina

Duket se pakënaqësitë për mospagesë pas punës që kishte bërë, rivalitet dhe xhelozi, ishin arsyet që çuan në djegien e 9 makinave nga një...

Vlahutin nga Vlora: Qyteti është transformuar, janë rritur turistët, por kujdes tre gjëra

Nga qyteti bregdetar gjatë inaugurimit të Impiantit të Përpunimit të Ujërave, ambasadorja Romana Vlahutin u shpreh se Bashkimi Europian do të vijojë që të...

Shqipëri, ish kryeprokurori Llalla përjashtohet për 15 vjet nga sistemi i drejtësisë

Zbardhet vendimi për ndërprerjen e procesit të rivlerësimit për ish-Prokurorin e Përgjithshëm në Shqipëri, Adriatik Llalla. Sipas këtij vendimi procesi i rivlerësimit të subjektit ndërpritet...

‘Lulzim Basha ta provojë në votime’, reagon deputeti i PS ndaj Rexhep Rrajës

Deputeti i Partisë Socialiste, Fidel Ylli, , ndërsa ka komentuar ngjarjet e fundit në vend, është ndalur edhe tek rasti “Xhisiela”. Sipas tij çështja...

Arratisja e Gruevskit, aktori nga Tirana ka një porosi

Arratisja e ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikola Gruevski përmes kufirit shqiptar me Malin e Zi ka ngjallur debate të shumta në vend.Policia e Shtetit e...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!