Studimi nxjerr fakte tronditëse: Ibuprofeni mund të shkaktojë sulm në zemër

Shumë njerëz që përdorin ibuprofen dhe droga të tjera anti-inflamatore janë të rrezikuar të preken nga efekte anësore serioze si gjakderdhje të brendshme dhe...

Vaji i peshkut ndihmon organizmin në luftën kundër këtyre sëmundjeve.

Mungesa e acideve yndyrore omega-3 në organizëm mund të shkaktojë probleme të shumta. Sipas një studimi në Universitetin Harvard, mungesa e omega-3 është njëri ndër...

Zëvendësojeni sheqerin me mjaltë

Mjalti është produkti më i shëndetshëm dhe më i mirë që ofrohet nga natyra.   Mjalti përdoret si ushqim dhe si një ilaç, në sajë të...

Ja si mund ti largoni gungat në gishtërinjë

Vetëm njerëzit që kanë gunga nëpër këmbë e dinë se çfarë mundimesh sjellin ato: shkaktojnë dhimbje, pengojnë në të ecur, vështirë gjenden këpucë të...

Qëndrimi në këmbë, përfitimi që sjell në shëndetin tënd

Qëndrimi për një kohë të gjatë ulur është një nga shqetësimet më të mëdha vitet e fundit për mjekët. Një studim i bërë së fundmi...

Kini kujdes, reagoni menjëherë: Këto janë shenjat që organizmi fillon të vdesë!

Nëse ju dhemb shpesh koka, keni puçrra dhe probleme me thonjtë, atëherë do të DUHEJ URGJENTISHT të shkoni… Nëse ndoshta kjo gjë ju ndodh juve,...

Mos e përdorni telefonin kur hani, iu shëndosh më shumë

Mospërqendrimi gjatë ngrënies luan një rol të rëndësishëm në oreksin tonë. Duke qenë se shohim një film apo dërgojmë sms me telefon gjatë ngrënies nuk...

Vitamina D forcon shëndetin kardiovaskular

Vitamina D jo vetëm që ndihmon në forcimin e kockave, por forcon edhe shëndetin e zemrës sipas një studimi të ri. Duke përdorur nanosensorë të...

Gjashtë mënyra natyrale si të qetësoni dhimbjen dhe enjtjen e mishrave të dhëmbëve

A keni përjetuar ndonjëherë dhimbjen dhe sikletin e daljes së dhëmbëve të pjekurisë? Luhatja e hormoneve, skuqja dhe fryrja e mishrave të dhëmbëve, enjtja...

Cfarë tregojnë thonjtë e këmbës për shëndetin tonë? Mos i nënvlerësoni

Janë aq të nënvlerësuara sa thuajse harrohen. Thonjtë e këmbës lihen pas dore dhe vuajnë në heshtje sepse as të ashtuquajturit ekspertë nuk dinë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!