Shoferi i presidentit Rugova tregon historinë si u rrëzua nga provimi i patentë shoferit...

Adnan Merovci ka treguar një histori interesante në emisionin ‘Autowoman’ në T7. Adnan Merovci, që njihet si një nga njerëzit më të afërt me presidentin...

Ekonomitë më të forta botërore kërkojnë që kriptovaluta Libra të mos lansohet

Zyrtarë të lartë të financave nga shtete e G7’ës po paralajmërojnë që kriptovalutat, sikur ajo e Libra e kompanisë Facebook, nuk duhet të lansohen...

FaceApp përgjigjet ndaj akuzave për thyerje të privacisë

Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë...

Instagrami largon ‘pëlqimet’ për përdoruesit e të gjithë botës

Rrjeti popullor social ‘Instagram’ ka larguar numrin e pëlqimeve të një postimi për përdoruesit e tij.Sipas ‘Instagram’, ky përditësim i ri është vendosur si...

‘Lotus Evija’, vetura më e fuqishme e prodhuar ndonjëherë

Kompania prodhuese e automobilave ‘Lotus’, është gati të lansojë një veturë speciale, e cila do të emërohet si modeli ‘Evija’.Ky është prodhimi i parë...

Prezantohet nga Elon Musk çipi që lidh trurin telefonat e mençur

Kompania neuroteknologjike, Neuralink, e themeluar nga moguli Elon Musk ka ardhur me një njoftim publik duke zbuluar disa çipa fleksibilë që mund ta lidhin...

Alarmojnë ekspertët: Aplikacioni që ju plak jua vjedh fotot

Aplikacioni që u kthye në trend së fundmi, “FaceApp”, i cili përdor fotografitë dhe riimagjinon ata që janë pjesë e fotografisë se si do...

Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë

Baza e këtij projekti është Audi RS7 Sportback, i cili kushton 205.000 dollarë.RS7 ka motor 4.0 litra twin-turbo V8 që zhvillon 760 kuaj fuqi...

Tesla zbret çmimet për disa modele të veturave

Prodhuesi i njohur i veturave elektrike, Tesla, i ka zbritur çmimet për disa modele dhe për disa të tjera e ka ndërprerë prodhimin për...

Së shpejti operator i ri i telefonisë celulare në Maqedoninë e Veriut

Në seancën e 144-t të Qeveris së Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), bëhet e ditur se është formuar Grup punues për prezantimin e...