6.7 C
Macedonia
E shtunë, Nëntor 18, 2017

Nga Vjena porosi për Shkupin: Maqedonia shtet me gjyqe shoveniste (FOTO)

Disa shqiptarë që jetojnë në Austri kanë mbajtur një protestë në rrugët e Vjenës për të kundërshtuar dënimin e Grupit të Kumanovës nga drejtësia...

Shqiptarët që shkojnë në Zvicër për punë i pret kjo pagë minimale

Pagat do të diferencohen sipas degëve të ndryshme dhe do të shkojnë në mes të 3,300 frangave dhe 3,400 frangave (ndërmjet 2,800 dhe 2,900...

Fqinja greke masakron me thikë shqiptarin në Kretë, vdes babai i dy fëmijëve

Një shtetase greke ka therë me thikë një shqiptar në Kretë të Greqisë, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë. Shqiptari...

Shqiptarja e Tetovës – zëdhënëse e policisë federale zvicerane

Lulzana Musliu u lind në Negotinë të Pollogut dhe sot është zëdhënëse e Policisë Federale të Zvicrës. Gazetarët zviceranë i drejtohen asaj me pyetje...

41,395.00 dollar u mblodhën në ngjarjen vjetore të “Aksionit për Nëna dhe Fëmijë” në...

Nga Beqir SINA – New York City New York,  9 nëntor 2017– Fondacioni ‘Aksioni për Nëna dhe Fëmijë’ (AMC) nga Prishtina, Kosovë, mbajti mbrëmjen e...

Ndarja rrëqethëse nga Elida nëntëmbëdhjetëvjeçare

Pas hetimeve policore, zbulohet mashtrimi i guximshëm i pensionistit i cili ka qenë dentist. Sipas informatave të „Blick“, ndaj tij janë shqiptuar vendime gjyqësore...

Zvicër, Elida 19 vjeçare nga Maqedonia përcillet në banesën e fundit, ndarja e familjes...

Aksidenti i tmerrshëm që mori jetën e Elida Osmanit (19) nga Lenzburgu, ka tronditur Zvicrën. Përderisa familja e saj po i përjeton ditët me vuajtje...

Burri i nguli thikën në fyt, flasin kolegët për Migenën: Djali ishte mendimi i...

I gjithë opinion publik në Itali, u trondit nga një ngjarje e rëndë ditën e djeshme. Një shqiptar, pas një sherri që pati me gruan,...

Krisin armët e dasmorëve shqiptarë në mes të qytetit gjerman?! (Video)

Lajm kryesor në mediumet gjermane dje dhe sot janë krismat në mes të rrugës në një kolonë dasmorësh, që me gjasë janë shqiptarë edhe...

Shqiptari vret gruan me thikë në Itali: Ja emrat dhe pamjet

Një krim i rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare që jetonte në Gorizia të Italisë. Siç shkruajnë mediat italiane, krimi ka ndodhur në banesën...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!