Rrëfehet kosovarja 16 vjeçare e cila “u përdhunua” nga i dashuri 19 vjeçar nga...

“Ajo ka rrënjë kosovare dhe veç kësaj është myslimane”. Kjo është arsyeja për të cilën ajo është ndier e detyruar të justifikojë marrëdhënien e...

Ndërron jetë koreografi shqiptar në Zvicër, Agron Bajrami

Pas një sëmundje të rëndë është ndarë nga jeta sonte në Cyrih të Zvicrës, koreografi, piktori dhe udhëheqësi shumëvjeçarë i Shkollës së vallëzimit “Shota”...

Të shtëna me armë zjarri mes shqiptarëve në Belgjikë

Mëngjesin e së shtunës në Komunën Oupeye, në afërsi të Liezhit në Belgjikë, janë dëgjuar të shtëna dhe është gjetur një veturë e qëlluar...

Tragjedia në Itali, shqiptari u mbyt në kanal sepse po ikte nga qentë

Sqarohet shkaku i fatkeqësisë së vdekjes së shqiptarit në kanalin Vera në L’Aquila: Edmond Preka ka rënë në ujë për t’i shpëtuar sulmit të...

Shqiptari arrestohet për vjedhje në Greqi, por në shtëpi i zbulojnë mallin..

Policia greke ka vënë në pranga ditën e djeshme një 26-vjeçar shqiptar, pasi mësohet se akuzohet si autor i një vjedhje të ndodhur një...

Skandaloze/Ambasadorja Vlora Çitaku tre ditë në Çikago, anashkalon takimin me odën më të fuqishme...

(Titulli i autorit: Daniel Shure përmes SHSHA-së në Çikago: Çfarë po ndodh me shqiptarët?) Nga Skënder Karaçica Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, javën e kaluar...

Epopeja e lavdishme e UÇK-së – u shënua me një homazh nderimi në Nju...

Nga Beqir SINA/INA Ndërkohë, që në Kosovë, këtë javë me  ceremoni të ndryshme, u shënua 20 vjetori i Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës -...

U nda nga jeta mjeku i njohur shqiptar, në SHBA, Dr Agim Leka

Nga Beqir Sina/ Mjeku i njohur, prof. Dr. Agim Leka është ndarë nga jeta në moshën 94 vjeçare për shkak të një sëmundje të rëndë....

Zvicër: Mbi 100 martesa të miturish, mjaft raste edhe nga Maqedonia

Në Zvicër gjatë vitit të kaluar janë detyruar të martohen 43 fëmijë nën moshën 16 vjeçare, shkruan prestigjiozja “NZZ am Sonntag”. Vajzat e reja,...

Martin Shkreli qan në gjyq, por dënohet me 7 vite burg

Seanca dëgjimore për dënimin e Martin Shkrelit nisi këtë të premte me lutje për lehtësimin e dënimit nga avokati i tij mbrojtës, por ish-shefi...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!