30.1 C
Macedonia
E premte, Qershor 23, 2017

Turqia dyshon se sulmi ishte vepër e IS-it, protestuesit fajësojnë qeverinë

Qeveria e Turqisë thotë se shpërthimi në qytetin Suruc, që gjendet pranë kufirit me Sirinë, ku u vranë të paktën 30 perosna më 20...

Korea V: S’jemi të interesuar për bisedime për programin bërthamor

Korea Veriore thotë se nuk është “aspak e interesuar”, për bisedime si ato që zhvilloi Irani me fuqitë botërore, për të hequr dorë nga...

Emigrantët “shpërbëjnë” BE-në, dështon marrëveshja për kuotat e pranimit

Objektivi ishte të shpërndaheshin në vendet e bllokut europian 40.000 refugjatë të mbërritur në Greqi e Itali, si dhe 20.000 të tjerë nga kampet...

Katalonët: Do ta shpallim njëanshëm pavarësinë nga Spanja

Separatistët në Kataloni kanë njoftuar se janë të gatshëm ta shpallin njëanshëm pavarësinë në rast se Madridi tenton ta bllokojë këtë proces të ndarjes. Ata...

Mësuesja vrau burrin e djalin dhe ra në shtrat me trupat e tyre

Erin Agren ka qëlluar me armë Michael dhe djalin e vogël të tyre, Miles, por ka dështuar në përpjekjen e saj për vetëvrasje, duke...

Shpërthim në Suruç të Turqisë, 28 të vrarë

Në shpërthimin në qendrën kulturore në qytetin Suruc në Turqi, i cili ndodhet në kufi me Sirinë, janë vrarë së paku 28 njerëz, njofton...

Kina për çdo vit me nga 100 tonë ar më shumë

Rezervate arit në Kinë për gjashtë vjetët e fundit janë rritur për thuaja 60 për qind. Gjatë kësaj periudhe ajo ka blerë 600 tonë...

‘Unë nuk jam kasap’: Intervistë me arkitektin e vdekjeve në Shtetin Islamik (Foto)

Për një vit e gjysmë, Ebu Abdullah ishte përgjegjës për organizimin e shpërthimeve vetëvrasëse të Shtetit Islamik në Bagdad, ku u kryen rreth 150...
video

Çfarë e kërcënon më shumë botën?

Qendra studimore “Pew Reaserch center” ka kryer një anketë në të cilën u pyeten rreth 46 mijë njerëz nga 40 vende të ndryshme të...

“Charlie Hebdo” nuk do të vizatojë më karikaturat e Muhamedit

Redaktori i revistës satirike franceze " Charlie Hebdo” ka thënë se revista nuk do të publikojë më karikaturat e profetit Muhamed . Në një intervistë...