Tuesday, January 16, 2018

Arabia Saudite ndihmon Turqinë me 550 miliard dollar dhe me mbi 5 mijë ushtar...

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al Saud raportohet nga televisioni arab FOX që ka deklaruar se do ta ndihmojë shtetin turk me një...

Erdogan, thërret ezanin e Sabahut në xhami (VIDEO)

Presidenti i Turqise, Recep Tayyip Erdogan, ka qene mengjesin e sotem ne Xhamine e Bestepe Millet, e cila ndodhet ne ambjentet e viles presidenciale,...

Turqia shpall gjendje të jashtëzakonshme për tre muaj

Presidenti turk ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme për tre muajt e ardhshëm për shkak të grusht shtetit të dështuar të së premtes, transmeton koha.net. Reces...

Shikoni si qan kryeministri turk nga pyetja që i bëri nipi i tij (VIDEO)

Kryeministri turk Binali Yildirim duke folur për grusht shtetin e dështuar në Turqi, është përlotur teksa ka treguar për pyetjen që nipi i tij...

Sulmi në Nicë të Francës kthehet në mister: biçikleta, armët e rreme dhe mesazhi...

Nga Carlo Bonini “Vrasësi kishte bashkëpunëtorë, dhe nuk ka vepruar si martir vetëflijues.” Selfie para masakrës. Ndodhia e 14 korrikut duhet rishkruar. Me siguri duhet ta...

New York Times publikon faktin e rrallë: një e treta e viktimave në Nice...

“Para pesë ditësh, një shofer kamioni hyri përmes turmës në qytetin jugor të Nices, duke vrarë kështu 84 vetë, por tyre del se një...

Video shokuese nga Turqia: Ushtarët sulmojnë civilët me helikopter ushtarak, afër pallatit presidencial të...

Një video shokuese që është postuar në internet, shfaq momentin kur kryhen sulme ajrore mbi civilë pranë pallatit presidencial të Recep Tayyip Erdogan, në...

Qeveria turke ka frikë për një kryengritje të dytë ushtarake

Udhëheqësit turq kanë frikë se mund të ketë një përpjekje e dytë për një kryengritje ushtarake në Turqi, pas dështimit të grushtit të shtetit...

Republikanët e nominuan Trumpin për president

Republikanët me votim e kanë nominuar biznesmenin e pasur, Donald Trump, për president të ardhshëm të Shteteve të Bashkuara. Votimi i mbrëmshëm i delegatëve të...

Gylen i bëri thirrje SHBA-së që mos ekstradojnë në Turqi

Predikuesi islamik turk Fetullah Gylen, i cili jeton në SHBA, i bëri thirrje Uashingtonit që ta hedhë poshtë çdo kërkesë nga Turqia për ekstradimin...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!