Ministri Filipçe po heshtë pas tenderit skandaloz me vlerë 35 milion euro

Pas zbulimit të ofertës së dyshimtë për një nga tenderët më të mëdhenj deri më tani në Ministrinë e shëndetësisë, me vlerë prej 35...

Zëvendëskryeministri i Zaevit arsyetohet për 160 mijë euro që përfitoi kompania e tij nga...

Koço Angjushev bë thirrje që bashkëpronarët e firmave të tij të rishqyrtojnë vendimin për aplikim të masave nga Plani për rritje ekonomike dhe të...

Një tetovar e ka “kidnapuar” djalin e tij nga ish gruaja në Tiranë

Policia e Shqipërisë në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore Publike, në Tiranë ka filluar hetim për gjetjen dhe arrestimin e personit B.M. banor i Tetovës. Tetovari...

Tre të vdekur në Kumanovë, tragjedi e rëndë/VIDEO

Një ngjarje tragjike sapo ka ndodhur në fshatin Ramali të komunës së Kumanovës. Familja ka qenë duke udhëtuar nga fshati Ramali, por mos sinkalistika e...

A po i vie era zgjedhje në Maqedoni, ja paralajmërimet!

Derisa VMRO-DPMNE hapur ka kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të reja parlamentare, partitë më të mëdha në pushtet LSDM dhe BDI nuk janë deklaruar hapur,...

Rama për ZDF: Po jetojmë “mallkimin e Ballkanit”/VIDEO

Kryeministri, Edi Rama, thotë se rajoni jeton në një situatë situatë që përsëri përkufizohet nga “mallkimi i Ballkanit”. Në një intervistë për emisionin Kultur/aspekte...

223 km/h në autostradë, ja si vepron policia shqiptare/VIDEO

Edhe këtë fundjavë, Policia Rrugore e Tiranës ka shtuar në të gjitha segmentet Kontrollet me radar në disa pika gjatë fundjavës. Nga kontrollet e kryera,...

Mbi 500 dasma brenda dy jave në Strugë, ja milionat që harxhohen

Në Strugë, gjatë pjesës së dytë të korrikut dhe fillim-gushtit pritet të zhvillohen më shumë se 500 dasma dhe gëzime të tjera familjare të...

Kërcënimi kinez, CIA: “Luftë e ftohtë” ndaj SHBA

Qëllimi i operacioneve kineze për të shtrirë ndikimin në botë është që Kina të zëvendësojë Shtetet e Bashkuara si superfuqia udhëheqëse në planet. Gjatë forumit...

Takimi i liderëve ditën e hënë, shumë larg marrëveshjes

Kryeministri Zoran Zaev ka dërguar ftesa kryetarëve të OBRM-PDUKM-së, BDI-së dhe Lëvzijes BESA për takim liderësh të hënën në ora 9 të mëngjesit, vërtetojnë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!