INTERVISTA/ Arifi: Preshevës iu shtua edhe një dhimbje, po e kërkon qytetarin e humbur...

Intervistoi: Dashnim HEBIBI Kur në gjithë botën fuqishëm po lutohet bashkarisht COVID-19, gjithashtu edhe në tokat shqiptare, me mundësitë e secilit po mundohen ti përballojnë....

“Euractiv”: Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO e zemëroi Rusinë

Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë me anë të një kumtese tentoi ta nënçmojë dhe nënvlerësojë anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO,...

Ja sa raste të reja janë regjistruar me koronavirus gjatë 24 orëve në Maqedoni

Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 30 raste të reja të koronavirusit në vendin tonë. Në bazë të qyteteve...

Thaçi i kërkon VV-së një kandidat të ri për formimin e Qeverisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka kërkuar kryeministrit në detyrë dhe kryetarit të VV-së, Albin Kurti, që të propozojë një kandidat tjetër për...

Lajm i mirë nga Shqipëria: Shërohen 76 persona nga koronavirusi

Numri i personave, të cilët janë shëruar nga koronavirusi ka shkuar në 76. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një postim në Facebook bëri...

Maqedonia e Veriut merrë pjesë në mbledhjen e NATO-s si anëtare e barabartë

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot, me ftesë të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, do të marrë pjesë në takimin...

SHBA, shkon në 5.000 numri i të vdekurve nga Covid-19

Numri i të vdekurve nga Covid-19në SHBA ka tejkaluar shifrën 5.000, tregojnë të dhënat nga Universiteti “Johns Hopkins”, transmeton Anadolu. Numri i të infektuarve është...

Ambasada e Britanisë – politikanëve kosovarë: Nuk është koha për manovra politike, të përballemi...

Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë ka deklaruar se në këtë kohë krize me pandemic nuk është koha për manovrime politike dhe se...

Shkencëtari amerikan pretendon se ka gjetur kurën e vërtetë kundër koronavirusit

Një shkencëtar nga Kalifornia beson se ai ka gjetur një kurë antitrupash për koronavirusin e ri. Dr Jacob Glanville, Drejtori i Përgjithshëm i Distribuuar...

Faza e dytë në Itali/ Conte: Asnjë zgjidhje, do bashkëshkëjetojmë me Covid deri…!

Ndërkohë që në Itali numri i të prekurve nga virusi është 80.572, nga të cilët 13.155 të vdekur, 16.847 të shëruar, 28,403 të shtruar...