Pse Instagrami ‘pushtoi’ mediat sociale?

E mbani mend kur njerëzit u çuditën nga lajmi, se kompania Facebook, do të shpenzonte 1 miliardë dollarë mbi Instagramin? Në vitin 2012, ky aplikacion...

Tesla tregon videon e parë të Modelit 3 (Video)

Tesla ka lëshuar një video të makinës së saj më të re të Modelit 3. Me vlerë prej 78,000 dollarësh, është versioni më i shtrenjtë...

Canon M50 në test: Foto më të bukura dhe video 4K

Canon M50 ka për qëllim fillestarët që vlerësojnë karakteristikat, por nuk duan të shpenzojnë shumë para në një aparat fotografik. Përkundër hyrjes së vonshme Canon...

Facebook mbyll 3 aplikacione

Facebook po mbyll Moves, Hello dhe tbh, një treshe aplikacionesh që bleu në këto 4 vitet e fundit. Arsyeja është se asnjë nga këto...

Kështu mund të duken iPhone-at që do të dalin në shitje këtë vit

Fotografitë e reja, të cilat janë shfaqur në internet sot, tregojnë se si mund të duken dy nga tre modelet e reja të iPhonet...

Qualcomm debuton procesorët e ri që përmirësojnë performancën në telefonat mesatar

Qualcomm ka njoftuar tre platforma të reja Snapdragon që do të rrisin aftësitë e ardhshme në telefonat mesatar. Procesorët Qualcomm Snapdragon 632, Snapdragon 439 dhe...

Shkenctarët ri-programojnë qelizat T për të adresuar sëmundjet e imunitetit tek njerëzit

Studiuesit e Universitetit të San Franciskos kanë zbuluar një teknikë të ndryshimit të gjeneve që mund të ofrojë trajtime më të sigurta për pacientët...

iPhone X 2019 mund të vijë me 5G

iPhone X i 2019 mund të jetë telefoni me rrjetin më të shpejtë në botë në sajë të lidhjes 5G, që do të thotë...

Samsung licenson teknologjinë që dukej si ekskluzivitet i Apple

Apple surprizoi botën falë përdorimit të 3D face scan(FaceID siç e quajnë ata). Siguria e kësaj teknologjie ishte shumë përpara çdo alternative tjetër të...

Xbox të shkurton pritjen për lojën tënde të preferuar

Gjatë E3 2018 Microsoft Gaming dhe Xbox prezantuan FastStart, një risi që do të bëjë lojrat që të shkarkohen më shpejt. Sigurisht që shkarkimi do...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!