Mjekët japin alarmin: Ky grip rrezikon jetën e fëmijëve tuaj! Ja simptomat

Gripi vetëm në këtë vit ka vrarë dhjetëra apo qindra fëmijë anë e mbanë botës, dhe normalisht se shumica e prindërve janë të nervozuar...

3 sëmundjet vdekjeprurëse që vijnë nga ajri i ndotur

Në Prishtinë ditëve të fundit – por edhe kohë më parë– është diskutuar shumë për nivelet e larta të ndotjes së ajrit. Matësit e...

Shkenca tregon se si do të shërohet verbëria

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, në botë ka 285 milionë njerëz që janë plotësisht ose pjesërisht të verbër. Për fat të mirë, shkenca vazhdon të...

Nuk po humbni peshë edhe pse jeni në dietë! Ja pse?

Po vuani për të humbur peshë? Jeni në dietë por kilogramët nuk po ikin. Atëherë ju duhet të shikoni se çfarë po pini. Nëse pini “lëngje...

Konsumuesit e çajit janë më kreativë dhe kanë imagjinatë më të pasur

Nëse ju pëlqen të konsumoni shumë çaj, atëherë shanset janë të mëdha se keni një imagjinatë më të pasur dhe jeni më kreativë sesa...

‘Selfiet’ janë të dëmshme për shëndetin: Simptomat që tregojnë se jeni të varur nga...

A jeni të fiksuar pas selfieve? Epo, sipas shkencës, ju mund të jeni duke vuajtur nga ‘selfitisi’ – kompleks psikologjik që seriozisht ndikon në shëndetin...

E shijshme dhe me vlera ushqyese, por mos e mbani kurrë çokollatën në frigorifer

Çokollata është e mirë dhe jo vetëm sepse shkrihet shumë mirë në gojë, por edhe sepse ndikon mirë në tru dhe është e shëndetshme...

Vëmendje femra! Ajri i ndotur ju çrregullon ciklin menstrual

Ndotja e ajrit vonon ciklin menstrual tek vajzat dhe bënë që të keni më tutje cikle të parregullta menstruale. Nëse vajzat janë të ekspozuara ndaj...

Gripi është më i rrezikshëm se e kemi menduar, shkakton edhe sulm në zemër

Gripi rrit rrezikun gjashtë herë më shumë për sulm në zemër vetëm javën e parë pasi që jeni diagnostifikuar më të, ka treguar një...

Nuk keni për ta besuar! Ja çfarë sëmundjesh shëron hashashi

Epileptiket kanë pasur më pak se 43.9 për qind kriza epileptike pasi e kanë marrë një ilaç më përmbajtje kanabisi. Rënia e krizave shkakton...