Alarmojnë ekspertët: Aplikacioni që ju plak jua vjedh fotot

Aplikacioni që u kthye në trend së fundmi, “FaceApp”, i cili përdor fotografitë dhe riimagjinon ata që janë pjesë e fotografisë se si do...

Audi me veturën më të shpejtë të blinduar në botë

Baza e këtij projekti është Audi RS7 Sportback, i cili kushton 205.000 dollarë.RS7 ka motor 4.0 litra twin-turbo V8 që zhvillon 760 kuaj fuqi...

Tesla zbret çmimet për disa modele të veturave

Prodhuesi i njohur i veturave elektrike, Tesla, i ka zbritur çmimet për disa modele dhe për disa të tjera e ka ndërprerë prodhimin për...

Së shpejti operator i ri i telefonisë celulare në Maqedoninë e Veriut

Në seancën e 144-t të Qeveris së Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), bëhet e ditur se është formuar Grup punues për prezantimin e...

Twitter kujdeset edhe për grupet fetare, ja si do t’i mbrojë ato

Përditësimi i fundit i rrjetit social ‘Twitter’ do të penalizojë përdoruesit që bëjnë postime dehumanizuese kundrejt grupeve religjioze.Kjo iniciativë vjen menjëherë pasi rrjeti social...

Ferrari i rrallë që mund të shitet në ankand për miliona euro

Vetëm katër makina të tilla ekzistojnë në tërë botën.Muajin që vjen do të zhvillohet Java e Veturave Monterey në Kaliforni të SHBA-ve, transmeton lajmi.net. Në...

Aston Martin lanson “bishën” me 1,160 kuaj-fuqi

Aston Martin Valkyrie sapo ka bërë debutimin e parë publik në ‘Grand Priks-in Britanez.Me shoferin kryesor Chris Goodwin në krye, vetura 1,160 kuaj-fuqi nxiti...

Del në shitje jahti më luksoz në botë, mund të kontrollohet me ‘iPad’

“Adastra”, jahti që ka fituar një sërë çmimesh për dizajnin që ka dhe mund të kontrollohet me një iPad, ka dalë në shitje për...

Porsche do sjellë “bishën” e radhës, do i ketë 800 kuaj-fuqi

Porsche pritet të plasojë në tregun e veturave një “bishë” të radhës.Kompania modifikuese gjermane ‘Gemballa’ njihet për çuarjen e veturave të kompanisë ‘Porsche’ në...

Audi RS7 me 771 kuajfuqi – vetura e blinduar më e shpejtë në botë

Kur flitet për automjetet e blinduar, menjëherë mendohet për modelet amerikane SUV ose Sedan me disa kilogramë shtesë, edhe pse janë të shkëlqyer kundër...