Shqiptarët rrahen në fushë, ndërpritet ndeshja në Zvicër

Ndeshja për titullin e kampionit në mes ekipeve Versoix 2 dhe Kosova GE 2 është dashur të ndërpritet për shkak të një zënke të...

Azilanti nga Kosova bëhet hero në Francë, shpëton 6 persona nga vdekja

Një azilant nga Kosova, Florim Shehu është kthyer në hero të banorëve të komunës së vogël të Changé-s, pasi shpëtoi dy familje nga përmbytjet...

Itali, vdes e rrahur egërsisht, prostituta shqiptare 20 vjeçe, jepet emri

Një prostitutë shqiptare 20 vjeçe, Angela Mecani, vdiq të dielën në mbrëmje, më 10 qershor 2018, në spitalin Santa Croce në Moncalieri pasi ishte...

Zbulohet emri i shqiptarit të vrarë me thikë në Londër, 35 vjeç

Një burrë që është goditur për vdekje me thikë pranë një stacioni metroje të shtunën në mbrëmje është shqiptar, ai quhet Edmond Jonuzi. Mediat britanike...

Shqiptari bën copash me thikë gruan 20 vjet më të re! Fëmijët shohin të...

Një grua 28 vjeçare shqiptare, nënë e dy fëmijëve, është goditur në mënyrë të përsëritur me thikë nga bashkëshorti i tij 48 vjeçar, me...

Shqiptarët detyrojnë dyqanin në Zvicër të heqë fanellat e Serbisë me Kosovën pjesë të...

Disa ditë para nisjes së Kampionatit Botëror në futboll, në një dyqan në Zvicër janë shfaqur disa fanella të përfaqësueses së Serbisë e në...

Parada shqiptare në Nju Jork, një frymëzim dhe mesazh/FOTO

Të shtunën, më 9 qershor në mesdrekë, u mbajtë në Nju Jork, Parada Ndërkombëtare e Emigrantëve – e cila mbledh disa komunitete emingrantësh nga...

Në kulmin e sherrit, shqiptari masakron me thikë gruan në sy të fëmijëve

Një ngjarje rëndë ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme në Piacenza, Itali ku një shqiptar ka qëlluar disa herë me thikë bashkëshorten e tij. Ngjarja...

Tentuan t’i grabisin makinën, vritet me armë shqiptari në Afrikë

Një shqiptar është vrarë me armë zjarri në Afrikë gjatë grabitjes së makinës së tij. Ngjarja ndodhi të premten në Mali. Agjencia franceze...

Diaspora shqiptare në Washington në ceremoninë e përkujtimit të viktimave të Komunizmit

Nga Beqir SINA/INA Në një ceremoni që u zhvillua dje në Uashington, Fondacioni Memoriali për Viktimat e Komunizmit, ndau Medaljen e Lirisë Truman-Reagan të vitit...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!