Nesër do varrosen dy vëllezërit që u mbytën nga treni në Gjermani

Të martën rreth orës 07:15 në qytetin Bruckberg të Gjermanisë ka ndodhur një ngjarje tragjike.Si pasojë e goditjes nga treni humbën jetën dy vëllezër...

Zvicra planifikon bllokime lokale për rastin e një vale të dytë

Qeveria Federale e Zvicrës ka qenë duke planifikuar bllokime rajonale lidhur me koronavirusin për muaj me radhë. Kështu shkruan gazeta “NZZ am Sonntag” e...

E dhimbshme: Këta janë dy fëmijët nga Deçani që humbën jetën tragjikisht në Gjermani...

Dy vëllezër nga Komuna e Deçanit, banorë të Gjermanisë kanë vdekur mëngjesin e ditës së sotme pasi janë goditur nga treni, njoftojnë mediat gjermane. Sipas...

Tragjedi në Gjermani: Vdesin pas goditjes nga treni dy vëllezër shqiptarë, njëri 13 tjetri...

Dy vëllezër nga Komuna e Deçanit, banorë të Gjermanisë kanë vdekur mëngjesin e ditës së sotme pasi janë goditur nga treni, njoftojnë mediat gjermane,...

Shqiptari “fluturon” nëpër rrugët e Zvicrës pa patentë shoferi

Gjatë një kontrolli të shpejtësisë midis Seengen dhe Egliswil në Zvicër, Policia e Kantonit Aargau ka regjistruar një vozitës me 174 km/h. Gjashtë të...

U nda nga jeta në Çikago Ismail Kashtanjeva, veprimtar i çështjes kombëtare “Lidhja Kosovare”

Javen e kaluar në Çikag vdiq Ismail Kashtanjeva(1937-2020),veprimtar i çështjes kombëtare ,,Lidhja Kosovare,,dhe një nga krahët e fortë të diasporës shqiptare në Amerikë.Për...

Nga sot, 10 ditë karantinë për qytetarët e këtyre vendeve që hyjnë në Zvicër

Ata që hyjnë në Zvicër nga 14 shtete dhe rajone, nga sot 12 tetor, duhet të karantinohen për 10 ditë pas mbërritjes në Zvicër. Më...

1394 vizitorë të 3 klubeve të Bernës futen në karantinë

Autoritetet e Bernës kanë vendosur në karantinë afër 1400 persona. Bëhet fjalë për vizitorë të tre klubeve në qytetin e Bernës. Një person më parë...

Gjermania vazhdon rregulloren për pranimin e punëtorëve nga Ballkani Perëndimor

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, Kosovës, Serbisë dhe Malit të Zi, pavarësisht nga kualifikimet zyrtare do të mund të punojnë...

Mërgimtarët ndalen për t’u rrahur mes vete

Një rr*ahje e pazakontë ka ndodhur në afërsi të Komoranit ndërmjet disa mërgimtarëve. Tri vetura me targa të huaja janë ndalur dhe janë përl*eshur...