Qyteti i vetëm në Maqedoni ku nuk ka koronavirus

Numri i rasteve të reja me Covid-19 ditëve të fundit në Maqedoni ka shënuar rritje. Prej tyre, pjesa më e madhe janë në qytetin e...

“Zhvatja”, Katica Janeva sot do të thotë fjalët përmbyllëse

Ish prokurorja speciale, tani e akuzuar në rastin “Zhvatja”, Katica Janeva, do t’i japë fjalët e saj përfundimtare për këtë rast në Gjykatën Penale,...

Të shtëna në Çair, plagoset një person

Një person është plagosur sot në mëngjes në Çair të Shkupit, kur ndaj tij është shtënë me ar më zjarri nga një person i...

Shkup, pa maskë nuk do të lejohet nëpër autobusë, s’ka transport falas për pensionistët

Qytetarët që përdorin transportin publik duhet patjetër të mbajnë maska mbrojtëse, ndërsa autobusët rregullisht duhet të dezinfektohen. Transportuesit gjithashtu duhet të marrin parasysh numrin e...

Gjoba për 585 veta për shkak të mosmbajtjes së maskave

Nga MPB-ja njoftojnë se gjatë ditës së djeshme është evidentuar se gjithsejtë 585 persona nuk kanë respektuar masën për mbajtjen e pajisjeve mbrojtëse, gjegjësisht...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në mbarë vendin do jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare. Në orët e pasdites do të ketë paraqitje të...

Rastet e reja me Covid-19, një e tretë e të sëmurëve pa asnjë simptomë

Një e treta nga 89 të infektuarit e rinj me Kovid-19 të regjistruar dje janë të moshës 30 dhe 39 vjeç. Pesa më e...

Dr. Zhan Mitrev : Ja çfarë duhet të bëjmë që shpëtojmë nga virusi

Ne duhet të kuptojmë se duhet të jemi suedezë – tha si në shaka Dr. Zhan Mitrev duke biseduar tek emisioni “Vetëm të vërtetën”...

Ziadin Sela: Votën gjakut tuaj. “Votën e shqiptarit tek shqiptari!”

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ishte i ftuar sonte në emisionin Klan debat në Klan Maqedoni. Ai...

Maqedonia s’e hap kufirin, kosovarët kthehen (VIDEO)

Kufirin e mbyllur ende po e mban Maqedonia e Veriut. Shumë kosovarë u kthyen sot nga pika kufitare e Hanit të Elezit. Ata menduan se pasi...