Mickoski: Nëse koalicioni LSDM-BESA e fiton mundësinë të bëjë qeverinë, do të vijojë shkatërrimi...

Këto janë zgjedhje, në të cilat krimi dhe korrupsioni do të kundërshtohen me ligjet. Vendosim se çfarë do të jetë Maqedonia e ynë për...

Ziberi: Të drejtën për postin e kryeministrit na jep Kushtetuta e cila me gjak...

Karvani “Realizo Ëndrrën” i Bashkimit Demokratik për Integrim në vazhdën e takimeve në kuadër të fushatës për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen me...

Ziadin Sela: nuk i ka hije Kërçovës së Nefail Zajazit që të votojë komunistë...

Koalicioni ,,Tash është koha" i udhëhequr nga Ziadin Sela dhe Afrim Gashi sonte kanë qëndruar në Kërçovë të shoqëruar nga bartësi i listës për...

Ziberi dhe Mahmuti, në rrugën kryesore të Sarajit shpërndan progarmin zgjedhorë të BDI

Kandidatët për deputet të BDI-së Arben Ziberi dhe Shermine Mahmuti, së bashku me Forumin Rinor të Sarajit, sot nëpër rrugën kryesore të Sarajit shpërndan...

Prej nesër me test për koronavirus për të hyrë në Maqedoni, ja shtetasit e...

Qytetarët e Serbisë, Malit të Zi, Bosnjë – Hercegovinës dhe Kosovës prej nesër për të hyrë në Maqedoninë e Veriut duhet të kenë test...

Zaev nga Prilepi: Kemi krijuar shtet sovran, ku jetojnë maqedonas, identiteti dhe gjuha janë...

Bëhuni krenarë, kemi krijuar shtet sovran, ku jetojnë maqedonas, të njohur nga tërë bota. Ata që e kanë quajtur Blazhe Koneskin xhuxh nga...

Myftiu i Kosovës në Shkup, thellohet bashkëpunimi mes BFI-së dhe BIK

Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Ternava vizitoi Bashkësinë Fetare Islame të Maqedonisë së Veriut në shenjë përkrahjeje për zhvillimet e fundit në...

Mickoski nga Dojrani: Pas 15 korrikut vjen drejtësia, të gjithë që kanë gabuar para...

Këto nuk janë zgjedhje të zakonshme, ato janë të ndryshme në disa baza dhe për atë që po mbahen në kushte kur sundon kjo...

Nezir Çajani një vit i paralizuar, babai i Nezirit kërkon ndihmë për fazën e...

Pas më shumë se një viti po shijon ushqimin. Neziri nuk ka mundur të lëvizë asnjë pjesë të trupit, pas fatkeqësisë që i ndodhi në...

Mickoski: LSDM-ja ka për qëllim federalizmin e shtetit

Në tubimin në Veles, kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski vazhdoi akuzat për tradhti kombëtare ndaj kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Sipas tre qeverisjes paraprake...