Jean Claude Van Dame ka një mesazh për Adnan Januzaj

Aktori i njohur i filmave të arteve marciale, Jean Claude Van Damme ka shkruar diçka për lojtarin kosovar, që mbron ngjyrat e Belgjikës, Adnan...

Heroi i Belgjikës u përgjigjet kritikëve: Unë jam këtu

Heroi i Belgjikës, Adnan Januzaj është shprehur se me golin e e shënuar ndaj Anglisë dëshmoi të kundërtën ndaj atyre që e kishin kritikuar...

Januzaj i mirë për mediat serbe, por ja përmendin familjarët në UÇK

Mediat serbe kanë shkruar për futbollistin shqiptar të kombëtares belge, Adnan Januzaj, duke nënvizuar se edhe ky lojtar shqiptar tërhoqi vëmendjen në kampionatin botëror...

Mediat serbe: Po na provokon edhe djali i Hashim Thaçit

Përpos futbollistëve, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqirit, serbët i ka tronditur edhe i biri i presidentit Hashim Thaçi, Endriti. Ai dje, postoi një fotografi në...

8 sfidat e fazës së 1/16-ave të Kupës së Botës

Është mbyllur faza e grupeve të Kupës së Botës, duke mësuar kështu dhe 16 skuadrat që do të vazhdojnë të jenë në raundin tjetër. Kështu,...

Prap shfaqet Kostandin Grillo, bëhet pishman për Serbinë?(VIDEO)

Komentatori shqiptar Kostandin Grillo ka sqaruar se pse zgjodhi Serbisë për të bëri tifo në Kupën e Botës, Rusi 2018. I ftuar në emisionin...

Atletja shqiptare merr medalje Ari në Lojërat Mesdhetare (Video)

Pavarësisht kushteve të vështira në të cilat stërviten dhe punojnë, por edhe mungesës së stimujve financiarë, sportistët shqiptarë vijojnë të konkurrojnë denjësisht në arenat...

Gazetari nga Tetova premton 10 milion euro nëse Januzaj bën shqiponjën

Gazetari nga Tetova Urim Saliu ka kërkuar nga Adnan Januzaj që ta bëj shqiponjën dy krenare në kampionatin botëtor në Rusi, njofton agjencia e...

Shënon edhe Januzaj, por nuk e bënë shqiponjën dy krenare

Shqiptarët po i përcjell fati në kombëtaret e Zvicrrës dhe të Belgjikës, njofton agjencia e lajmeve INA. Pas golave të shënuar nga Xhaka, Xhemali dhe...

Birraria zvicërane prodhonë birrë edhe me “L”-në e Blerim Xhemailit (foto)

Pas krijimit të një birre speciale nga “Luzerner beer” me shenjën e shqiponjës në nderim të, Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit , kjo e...