Ky është portieri që po refuzon Real Madridin

Portieri i Romës, Alisson Becker, është deklaruar i lumtur për interesimin e Real Madridit. ‘Los Blancos’ vazhdojnë të jenë në kërkim të një portieri, ndërsa...

Përballje titanësh, shorti vë në sfidë Juventus-Real Madrit

Shorti në Nyon të Zvicrës vulosi sfidat çerekfinale ku pikas supersfida Juventus-Real Madrite cila pritet të jetë ndeshja që do dhurojë më shumë emocione. Ndërsa Barcelona dhe Bajerni...

Reagon e buzëqeshur Barcelona pas shortit me Romën

Barcelona peshkoi Romën në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Menjëherë pas shortit, Barcelona ka reaguar nëpërmjet një postimi në ‘Tëitter’. Katalunasit kanë publikuar një foto të Messit me Iniestan...

Konfirmohet datat e ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve

UEFA ka bërë zyrtare datat se kur do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Në ora 12:00 në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti...

Xhaka pas eliminimit të Milanit: Qëndruam të bashkuar, jemi në raundin tjetër

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka ka folur pas eliminimit që i bënë Arsenalit në Ligën e Evropës. Arsenali fitoi takimin kthyes të fazën e...

Tri javë “stop” për mesfushorin e Barcelonës…

Barcelona ka të ngjarë të luajë pa mesfushorin “jetik” Sergio Busquets në çerekfinalen e Champions League pasi ka dëmtuar njërin nga gishtat e këmbës...

Chelsea po e monitoron Ramseyn

Ramsey ka rënë në radarin e Chelseat. Chelsea është duke e monitoruar situatën e Aaron Ramsey te Arsenali, raporton “Daily Mirror”, transmeton Gazeta Express. 27 vjeçari...

Gattuso do të ronovoj kontratën me Milan

Administratori i deleguar i AC Milan, Marco Fassone, ka folur për rinovimin e kontratës së trajnerit Gennaro Gattuso. “Me të kemi një marrëdhënie shumë...

Futbollistët më të mirë në botë sipas Peles

Legjenda e futbollit brazilian, Edson Arantes do Nascimento, i njohur shkurt me emrin Pelé, deklaroi se Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar janë lojtarët...

Lazio e Strakoshës në çerekfinale të Europa League, këto skuadra janë kualifikuar

Lazio, Marseille, RasenBallsport Leipzig dhe Atletico Madrid – janë kualifikuar në çerekfinale të Europa League. Kanë përfunduar katër ndeshjet e para në Europa League, ku...