Kosova ”fundos” Maltën, forcon kreun e tabelës

Kombëtarja e Kosovës e ka regjistruar fitoren e tretë në kuadëer të Ligës së Kombeve. Skuadra e Bernard Challandes arriti sonte që ta mposhtë Maltën...

Braçe kapet keq me Dukën: Më mirë një tifoz, sesa një bastexhi e hajdut

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe është mjafti njohur nga të gjithë sportdashësit shqiptarë. Ai është një zë kritik i futbollit në Shqipëri dhe...

Shikoni se si e përqafonte Ibrahimoviq futbollistin kosovar që sot ndërroi jetë

Legjenda e futbollit suedez, Labinot Harbuzi ishte shumë i afërt me futbollistin kosovar, që ndërroi jetë sot, Labinot Harbuzi. Futbollisti kosovar që për momentin luante...

“Dardanët” në çdo lojë të Kosovës do të duartrokasin në minutën e nëntë

Për nder të ish-lojtarit dhe legjendës së futbollist kosovar, Fadil Vokrri, emrin e të cilit e mban tashmë edhe stadiumi në kryeqytet, tifozët e...

​Ylli i Atleticos: E refuzova ofertën e Real Madridit

Real Madridi kishte bërë ofertë për ta transferuar Lucas Hernandezin e Atletico Madridit. Këtë gjë e ka bërë të ditur vetëm mbrojtësi francez. Hernandez ka...

McGregor nuk dorëzohet, shikojeni çfarë ka postuar në Instagram

Conor McGregor ka reaguar përsëri me një postim në Instagram. Conor McGregor nuk dorëzohet pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Ylli i madh irlandez...

Lajm i keq për Kosovën, ylli i madh lëndohet në stërvitje

Bernard Challandes nuk do të mund të llogarit në Leart Paçaradën për ndeshjen me Maltën. Kosova sot do të ballafaqohet me Maltën në kuadër të...

Absurdi/Portieri përplaset me shtyllën dhe humb ndjenjat, kundërshtarët festojnë (Video)

  Sportingut të Lisbonës nuk i mjaftoi goli i mbrojtësit, Sebastian Coates për të marrë një pikë në transfertën e Portimonese në fundjavën që sapo...

Plas pas ndeshjes/ Panuçi refuzon të flasë, Ilda Bejleri i kthehet: Arrogant … (FOTO)

Kristian Panuçi ka refuzuar të flasë pas ndeshjes me gazetaren Ilda Bejleri për gjendjen e Kombëtares. Ilda Bejleri, e cila e priste me mikrofon...

Shqipëri-Jordani, s’ka gola në testin para Izraelit

Ka përfunduar pa gola miqësorja e luajtur në “Elbasan Arena” ndaj Jordanisë. Një ndeshje test për kuqezinjtë, në prag të përballjes me Izraelin për...