Fjala e një mërgimtari para ardhjes në vendlindje!

Ne ikim shpejt.. pas 2-3 javë.. Nëse bëjmë trazira me vetura na falni.. Erdhëm me i’u pa.. na duroni pak” Disa fjalë para se me...

‘Mërgimtarë, mos u bëni të përgazt e me i shitë mend fukarasë’

Mirishane Limani Hiler Të dashur mërgimtarë, ju që shkoni për pushime verore në Kosovë, bëfshit rrugëtim të mbarë. Mos harroni se populli i Kosovës nuk është...

40 vjeçari nga Maqedonia thyen me çekan spitalin në Gjermani

Zakonisht, dentistëve u duhen darë për të hequr një dhëmb. Çekanët nuk janë pjesë e pajisjeve dentare. Por, një “pacient verimaqedonas”, në përfundim të...

LIVE: Mërgimtarë, kjo është gjendja në pikat kufitare Serbi – Kroaci dhe në pikat...

Ditëve të ardhshme pritet nisja e mërgimtarëve për vendlindje. Sidomos vikendet pritet të jenë të ngarkuara me rradhë të gjata të veturave në pikat kufitare...

Arrestimi i 8 anëtarëve të familjes lezhjane në Itali, ku shkonin fitimet nga prostitucioni

Policia italiane ka nxjerrë detaje të reja lidhur me arrestimin e tetë anëtarëve të një familjeje shqiptare nga Lezha, që u arrestuan dje në...

Lajm i rëndësishëm për shqiptarët në Angli

Një lajm i bujshëm vjen nga Britania e Madhe, teksa është hapur gara për zgjedhjen e kryeministrit të ri, pas dorëheqjes së Tereza May. Kandidati...

Mesazhi i mërgimtarit: Më mirë hani bukë 20 cent në vendlindje se sa jashtë...

Mërgimtarët kanë filluar të vinë në Kosovë për të kaluar pushimet pranë familjarëve. Ndërkohë një numër i madh i kosovarëve, janë duke u larguar nga...

Aksident në Itali, humb jetën tragjikisht mërgimtari

Një i ri indian, i shpallur i vdekur nga mjekët, u zgjua pak para se të varrosej gjatë funeralit. Mohammad Furqan u deklarua i vdekur...

Apel për mërgimtarët, kujdes…!!!

Raste të shumta janë raportuar edhe nëpër stacione policore në Kosovë se kanë ndodhur vjedhje të veturave të mërgimtarëve. Mërgimtari Kastriot Krasniqi, ka apeluar te...

Shqiptarët e Amerikës tubim para Shtëpisë së Bardhë/ Kërkesë Trumpit: Shpëtoje Shqipërinë nga Soros

Pas deklaratave të presidentit Ilir Meta se, fondacioni Soros dhe themeluesi i saj George Soros po synon të kontrollojë të gjithë shtetin shqiptar, vijnë...