Rakitiç flet për vlerat e shokut të skuadrës

Ivan Rakitic i njeh shumë mirë vlerat e shokut të skuadrës Don Andres Iniesta. Mesfushori për mediat para ndeshjes me Chelsea në “Stamford Bridge” nuk...

Tifozët e Skënderbeut protestojnë në Korçë, zbulohet lëvizja e fundit e Takajt

Klubi i Skënderbeut pritet të organizojë një protestë paqësore pas kërkesës për t’u përjashtuar me 10 vite nga Kupat e Evropës. Klubi korçar fton të...

Chelsea – Barcelona, këtë duhet ta dini para ndeshjes në Stamford Bridge

Dy klubet kanë krijuar një rivalitet sa të egër po aq edhe të veçantë, teksa bëhen gati për t’u ndeshur për herë të 13-ë...

Guardiola: Përgëzime Wiganit, të përqendrohemi te Kupa e Ligës

Pep Guardiola u shfaq mjaft i mërzitur para mediave pas eliminimit nga Wigani në FA Cup. Gjithsesi, trajneri spanjoll nuk e kurseu ironinë për...

Tare “zyrtarizon” largimin e De Vrij nga Lacio

Pak minuta nga fillimi i ndeshjes mes Lacios dhe Veronës, e fundit e javës së 25-të të Serie A, drejtori sportiv i kryeqytetasve të...

Sulmuesi i Chelseat: Messi nuk është i pamposhtur

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, mund të jetë lojtari më i mirë në botë por nuk është i pamposhtur, sipas sulmuesit të Chelseat, Pedros. Pedro...

Formacionet zyrtare: Wigan – City

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Wigan Athletic – Manchester City Wigan Athletic dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në...

Paralajmërohet Iniesta, ja çfarë e pret në ‘Stamford Bridge’

Mbrojtësi Cesar Apzilicueta, nuk ka hezituar t’i jap një paralajmërim bashkëvendësit të tij, Andres Iniesta, para përballjes së Ligës së Kampionëve mes Chelsea dhe...

Petit: Guardiola kishte probleme me holandezët kur luanim te Barcelona

Emmanuel Petit thotë se Pep Guardiola kishte probleme me lojtarët holandezë që në atë kohë ishin në Barcelonë. Sipas francezit, kishte shumë ndikimi nga lojtarët...

Balotelli përsëri në Itali ? Dy ish-skuadrat e tij kërkojnë shërbimet e sulmuesit italian

Mario Balotelli mund të rikthehet përsëri në kampionatin italianpas përfundimit të këtij sezoni Sulmues i Nices, Mario Balotellika vazhduar me paraqitje të shkëlqyera edhe këtë sezon, duke zgjuar interesimin e...