Kujtim Shala tregon për Ivicën dhe çfarë çmendurie ndodhi në vitin 1990 (FOTO)

Urrejtja ndaj shqiptarëve ka qenë gjithmonë nga sllavët! Në vitet e 80-ta është dashur të jesh dhjetë herë më i mirë se serbi dhe...

Conte: Nuk ka marrëveshje me Romës as për Dzekon e as për Emersonin

Antonio Conte ka thënë Chelsea ka anuluar transferimin e dyshes së Romës, Edin Dzeko dhe Emerson Palmeirit. Trajneri i bluve të Londrës, ka thënë se...

A mund të luajnë Mkhitaryan dhe Aubameyang në Europa League me Arsenalin ?

Arsenal tashmë ka kompletuar transferimin e Henrik Mkhitaryan nga Manchester United dhe është shumë pranë sulmuesit të Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang. Të dy këta futbollistë kanë...

Armando Sadiku drejt klubit spanjoll në “La Liga”, ofrohet 1 milion euro për të

Klubi i Levantes në Spanjë, me shumë gjasë do të përgatisë një odertë për sulmuesin Armando Sadiku. Nuk janë pak, por 1 milion euro që...

Dy Presidentët: Bexheti dhe Mamiç ndoqën bashkë miqësoren Shkëndija-Dinamo Zagreb

Në Anatalia të Turqisë sot u zhvillua ndeshja futbolistike miqësore mes klubit tetovar Shkëndija dhe Dinamo Zagrebit e cila përfundoi me nje remi 0-0. Kjo...

Neymar “gjen veten” tek Cristiano Ronaldo, jo tek Messi

Neymar dhe Realit të Madridit, ka biseda, fjalë, kunja, fjali dashurie në distancë…por është edhe Cristiano Ronaldo. Duket se marrëveshja e madhe që braziliani...

Milot Rashica në fokusin e klubit të madh europian

Emri i Milot Rashicës u lakua në Angli, në Itali gjithashtu dhe së fundmi ishin dy ekipe gjermane që kërkonin shërbimet e mesfushorti të...

Shkëndija s’ka të ndalur, vjen një super përforcim

Mbrojtësi reprezentues më në fund vjen në vendin e duhur. Pasi në të kaluarën gjithmonë dilte ndonjë pengesë që pamundësonte transferimin, kësaj rradhe Shkëndija...

Mourinho me kërkesë të papritur për Fellainin

Sipas mediave britanike, Mourinho ka kërkuar që Fellaini të vazhdojë kontratën me Unitedin. Jose Mourinho beson në Marouane Fellainin. Sipas mediave britanike, Mourinho ka kërkuar që...

Vitese me konfirmim zyrtar mbi të ardhmen e Rashicës

Milot Rashica është afër largimit nga Vitesse. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës ka munguar në seancën e fundit stërvitore. Lajmin e ka bërë të ditur...