Zidane: Juve është përmirësuar, Reali ka shanse të fitojë prapë titullin

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur para ndeshjes kundër Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Francezi beson te fitorja edhe pse Zonja...

ZYRTARE: Shkarkohet trajneri i njohur në Premierligë

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit anglez. Edhe një klub tjetër i Premierligës ka shkarkuar trajnerin. WBA ka ndarë rrugët me Alan Pardew, përcjellë...

Derbi në “San Siro”, Donnarumma nuk i frikësohet Icardos

Portieri i Milan, Gianluigi Donnarumma, e quajti derbin e së mërkurës, kundër Inter në “San Siro”, si një finale për një vend në Champions...

Shulku: S’ka zgjedhje të reja në FSHF, Gjykata kërkoi plotësim dokumentacioni

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku, i ftuar në emisionin “Zona Gol”, sqaroi kthimin e vendimeve të Asamblesë së FSHF-së...

Ish mesfushori i Milanit shënon gol të çmendur në Turqi

Ish mesfushori i Milanit, Juraj Kucka, ka shënuar gol të çmendur për Trabzonsporin në Turqi. Por, ky gol i bukur vleu vetëm sa për...

Man Unitedi kërkon Sandron dhe Umtitin

Man United i do në “Old Trafford” Sandron dhe Umtitin. Sipas The Times, Manchester Unitedi ka bërë hapin e parë për mbrojtësin e majtë të...

Xhaka përballet me Shaqirin, Taulanti ka një premtim për tifozët

Arsenal do të mirëpres skuadrën e Stoke Cityt, në të cilën luan mesfushori me tipare sulmuese Xherdan Shaqiri. Granit Xhaka u ka premtuar tifozëve një...

Joshua para 80.000 shikuesve rrëmbeu titullin e WBO!, për herë të parë nuk pati...

Boksieri britanik Anthony Joshua mundi me vendim unanim të gjyqtarëve neo-zelandezin Joseph Parker, duke mbetur kështu kampion bote në peshat e rënda në kategoritë...

E jashtëzakonshme: Klitschko i kthehet boksit, ja mesazhi për Joshuan

“U zgjova në mëngjes me një zjarr në trup që më thotë “Ende Mundem”. Krejt jeni të njoftuar zyrtarisht për këtë”, ka shkruar Klitschko. Wladimir...

United e bën “kurban” Martialin për Bale

Manchester United nuk ka heq dorë nga Gareth Bale. Ata janë gati që ta shesë sulmuesin e ri, Anthony Martial, për të bërë para që...