Tre anëtarët e familjes nga Gjilani u helmuan me kërpudha në Gjirin e Lalëzit

Tre anëtarë të një familjeje nga Gjilani i Kosovës humbën jetën tragjikisht në Gjirin e Lalëzit në Shqipëri pasi dyshohet se kanë konsumuar kërpudha helmuese. Elfete, Afrim e Ferdinaze Haliti prej ditësh ndodheshin në banesën e tyre në Gjirin e Lalëzit. Mendohet se ngjarja është shënuar më 6 maj të 2021. Sipas hetimeve paraprake dyshohet se ata…
Lexo më tepër

Tre anëtarë të një familje gjilanase ndërrojnë jetë në Shqipëri, dyshohet se shkaktar ishte helmimi

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në Shqipëri ku tre anëtarët e familjes Haliti nga Gjilani, kanë vdekur. Burime të Mediafokus.info bëjnë me dije se dyshimet e para janë që nëna e djali me bashkëshorten, kanë ndërruar jetë si pasojë e helmimit në ushqim, ndërkohë që mbetet të konfirmohet nga autoritetet shqiptare. Dhembjen për këtë tragjedi e…
Lexo më tepër

Deponia në Nikushtak ende pa zgjidhje!

Deponia e egër në fshatin Nikushtak si duket edhe për disa vite do të mbetet aty. Ndërsa është krijuar që nga viti 2000. Për të zbutur sadopak pamjen e shëmtuar të deponisë nga Komuna e Likovës para dy vitesh kishte premtuar se do të ndërtojë një mur rrethues. “Këtë herë nuk po mbaj maskë për shkak të Covid-19, por për shkak të tymit dhe…
Lexo më tepër

Bilanci me Covid-19 në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3108 teste të kryera janë regjistruar 198 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 76 vetëm në Shkup ndërsa 25 në Kumanovë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 333 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 12 pacientë. Që nga fillimi i…
Lexo më tepër

Lajme

covid-19 widget

Sport

Simeone flet për barazimin ndaj Barcelonës, garën për titull në La Liga dhe ndeshjen e Real Madridit me Sevillën

Diego Simeone ka folur pas barazimit 0-0 të Atletico Madrid me Barcelonën në Camp Nou, ndërsa ka shfrytëzuar rastin të flas edhe për rivalët e Real Madridit. Barazimi në Camp Nou e sheh skuadrën e ‘El Cholos’ të mbajë vendin e tyre në krye të tabelës së La Ligas, me Barcelonën dhe Real Madridin prapa. “Ka qenë një sezon fantastik. Janë katër…
Lexo më tepër
Shkup - 09 May
25° 17°

Mostly Cloudy

22°

  • Tue

  • Thu

  • Thu

  • Thu